Czym są parabanki?

Najogólniej rzecz ujmując są to instytucje gospodarcze, które świadczą usługi finansowe podobne do tych, świadczonych przez banki. Ich głównymi cechami jest to, iż nie są bankami oraz zazwyczaj nie są zobligowane do przyjmowania depozytów swoich klientów. Firmy pozabankowe cechują się także tym, iż udzielają kredytów finansowych. Zwykle jednak są to finanse obciążone bardzo dużym oprocentowaniem. Z ofert tego typu instytucji korzystają często osoby, które nie mają cienia nadziei na kredyt w banku.

Może to być powodowane różnymi rzeczami. Po pierwsze trzeba zaznaczyć, iż parabanki nie wymagają bardzo często żadnych potwierdzeń, a pożyczki przyznają jedynie na dowód tożsamości. W związku z tym mogą się o nie starać także ludzie posiadający złą przeszłość kredytową oraz tacy, którzy nie mają szans na kredyt bankowy z racji nieposiadania stabilnego źródła przychodu lub niewystarczająco wysokich zarobków. Parabanki nie wymagają weryfikacji BIK od swoich użytkowników, dlatego też ich popularność jest szczególnie duża pośród ludzi posiadających chwilowe lub długotrwałe kłopoty finansowe. Warto także pamiętać o tym, iż spłata kredytów zaciągniętych w takiego rodzaju instytucjach może mieć całkiem inny sposób spłaty rat oraz być obciążona dodatkowymi prowizjami, które w znacznym stopniu mogą powiększyć koszty otrzymania pożyczki.

Nie pomniejsza to jednak faktu, że parabanki umożliwiają otrzymanie pieniędzy już w kilkanaście minut. Bardzo często czas, który mija na załatwienie i tak nielicznych formalności, nie jest dłuższy niż trzydzieści minut. Ponadto należy zaznaczyć, że korzystając z takiej oferty nie musimy wykazywać celowości pożyczonych środków oraz nie musimy udowadniać, że ewentualne dotychczasowe nasze zobowiązania nie będą kolidowały w spłacie nowego kredytu. Tego rodzaju jednostki są często wykorzystywane przy pobieraniu szybkich zadłużeń, których efekty możemy natychmiastowo zobaczyć w swoim portfelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>