Jak założyć firmę w branży transportowej?

Postanowiłeś aby wreszcie chwycić ster we własne ręce i stworzyć firmę z transportowymi usługami? Na przykład transport Katowice Gdańsk. Chcemy Ci życzyć by wiodło się najlepiej, samo powodzenie jednak na nic absolutnie się tu nie zda. Przyda się jeszcze spełnienie pewnych posiadających gigantyczne znaczenie warunków i wypełnienie kilku formalności administracyjnych. Jeśli postanowisz sprawdzić niniejszy artykuł, wówczas dowiesz się jak sprawnie i zgodnie z przepisami założyć firmę z usługami transportowymi.

Trzeba zacząć od licencji
Licencja zostaje nam wystawiona na okres od 2 do 50 lat. Aby uzyskać ją trzeba spełnić parę wytycznych:
-dobra reputacja w społeczeństwie m.in. brak zaległości oraz wyroków i niejasności wobec Urzędu Skarbowego
-certyfikat kompetencji zawodowych, który jest do uzyskania po 5 latach wykonywania zawodu w ramach transportu drogowego
-egzamin z przepisów międzynarodowego prawa transportu jeśli, chcemy oczywiście prowadzić działalność na taką skalę
-uwiarygodnienie finansowej kondycji
Do wnioskowania o licencję należy również dołączyć wypis z rejestru działalności gospodarczej.

Co poza pozwoleniami?
Oczywiście same pozwolenia to nie wszystko. Jak w każdej firmie transportowej przydałaby się jeszcze flota pojazdów. Nowoczesne i dopasowane samochody, idealnie do charakteru naszej działalności. Samochody możemy wziąć na kredyt, ale w większości przypadków korzystniejszy będzie zapewne leasing, który często pozwala na sfinansowanie nawet 100% wartości pojazdów.
Transport z Katowic nad morze – do Gdańska będzie zdecydowanie znacznie łatwiejszy i działający sprzyjająco dla przedsiębiorcy jeśli będzie opierał się w tak korzystnej formie leasingowej . Tym bardziej, że spora część firm proponuje także w pakiecie perfekcyjne ubezpieczeniowe warunki, wymianę opon, bezpłatne przeglądy, jak też paliwowe bony.

W zasadzie wynajem busów, czy to Katowice czy jakiekolwiek inne miejsce na mapie to naprawdę dający korzyści biznes. Transport jest potrzebny tak ludziom jak i towarom. W każdym jednak przypadku należy dostarczać sieć usług na najwyższym poziomie. Będzie do tego konieczne także zatrudnienie doświadczonych kierowców. To rzecz oczywista warunek sine qua non do sukcesu w tym biznesie.

Comments are closed.